Očista střev - Šank Prakšalana

Zdravím. Ráda bych zde napsala něco o jednom z mnohých způsobů očisty těla. Jedná se o jogínskou metodu očisty střev. Střeva jsou v dnešní době hodně zanášena a jejich funkce ovlivňuje celý náš organismus. Já sama jsem šanku dělala několikrát a hlavní důvod, který jsem k tomu měla, že se mi nechtělo do klystýru :) Je to jednoduchá technika, kterou zvládne každý, takže hurá do toho!

 • V ČEM TO SPOČÍVÁ?

Očista se provádí pitím slané vody, nejlépe ráno na lačno. Provádíme cviky, díky kterým se voda dostane do trávícího traktu a následně je vyloučena i s veškerým obsahem střev a žaludku. Můžete být překvapení, co všechno máte ve střevech usazeno a po proceduře se budete cítit lehčí a čistčí. Dokonce se Vám může odlehčit i hlava a tělo Vám může připadat slabé. Každý to pociťuje jinak a záleží to na míře znečištění, konstituci atd.. Lepší je si vyhradit celý víkend na odpočinek a již den předem lehčí stravu bez masa a hodně pít.

 • KONTRAINDIKACE
  Očistu neprovádějte, pokud máte akutní onemocnění střev nebo trávicího traktu. Pokud je chronické je lepší se poradit s lékařem.
  Mám zkušenosti s někým, kdo měl chronický zánět a šanku zvládnul, ale nevím, jestli to mělo kýžený efekt, měl potom trochu rozhozené trávení.
  Může se to nepovést? Ano může. Mě se nedávno stalo, že jsem zhltnula pět sklenic vody a ani po hodině nic. Jelikož jsem byla líná,
  tak jsem to ukončila a hezky jsem si vstřebala litr vody, dokonce ani na malou jsem nešla. I to se může stát a není čeho se bát. Myslím, že je dobré den předem dobře pít, aby tělo nemělo tendence vodu vsřebávat. 
 • POSTUP:

Připravte si asi 2 litry vody, teplota by měla být příjemná na pití, množství soli doporučuje každý jinak, já dávám tak 0.5 lžíce na litr.
Slanost by neměla být veliká, protože to vyvolává dávicí reflex.
Cviky si vyzkoušejte poprvé ještě před pitím, nejsou složité, ale upozorňuji, že Vás z nich bude druhý den bolet tělo:)
Teď následuje samotná procedura: Vypijte sklenici vody a udělejte cviky..takto pokračujte až máte vypitých tak 6 sklenic.
Cviky nedělejte příliš rychle, ani ne příliš pomalu, tak akorát ( v příloze dám video a já to tedy cvičím rychleji než ten pán ).
Po těch 6-ti sklenicích čekejte až se dostaví nutkání jít na záchod. Po prvním vyprázdnění pokračujte v předchozím schématu: sklenice vody a cviky - záchod. Procedura je u konce, pokud z Vás jde ven stejně čistá voda jako dovnitř nebo pokud jste již vypili všechnu vodu.

Po ukončení můžete vypít sklenici čisté vody, ale nepijte moc, všechno by to šlo hned ven.
Uvařte si bílou rýži a dejte do ní asi 40 dkg másla. Můžete jemně osolit. Nejdříve do půl hodiny po ukončení a nejpozději do hodiny si dejte rýži, aby se Vám střeva nepodáždila od soli.
Toto je běžný postup,ale už jsem slyšela, že šankou někdo začíná půst, takže potom nic nejí, takže to nebude s tím jídlem tak horké.
Já jsem ale zastánce toho si pak rýži s máslem dát, protože Vám to hezky uklidní a promaže trávicí trakt.

Zbývá už jen se zabalit do něčeho teplého a hodinu odpočívat. Pár dní si dát bez masa, mléčných výrobků a alkoholu... a jste jako znovuzrození :o)
Zde dávám odkaz na cviky:

www.youtube.com/watch?v=cXfkULy28bQ

Přeji pěkné čištění.