Mykóza a její alternativní léčba

Milé ženy, tento článek bude prospěšný právě pro Vás.
Začnu zde svou zkušeností s vaginální mykózou. Tu způsobuje kvasinka zvaná “Candida albicans“, respektive její přemnožení.
Příznaky jsou obvykle nepříjemné svědění a výtok. Pokud zajdete k lékaři, tak je Vám předepsán buď vaginální krém nebo čípky a nemoc asi tak do tří dnů odezní. Toto je v případě, že se tak stalo špatnou hygienou nebo zapařením.
Pokud je ale příčina někde jinde, tak se Vám onemocnění stále vrací a Vy si stále chodíte pro ty samé léky a stává se z toho bludný kruh.
Není to vůbec nic příjemného a onemocnění může přejít do chronické fáze.
Je důležité se zamyslet nad tím, co je příčinou. Nemoc je pouze reakcí na to, že naše tělo bylo nebo je nějákým způsobem vyvedeno z rovnováhy.
Po té, co jsem pomalu každých čtrnáct dní běhala pro recept, mě to přestalo bavit a začala jsem se zajímat o alternativní léčbu.
Kvasinky se živí cukry a proto při onemocnění hladina cukru kolísá, což způsobuje výkyvy nálad, deprese.
Naše rovnováha je křehká a bohužel za její porušení většinou můžeme my, proto nehledejte odpověď nikde venku a zaměřte se na sebe.

  • Co je častou příčinou na tělesné úrovni: antikoncepce, antibiotika, jiná farmaceutika, která ovlivňují vnitřní mikroflóru, špatné stravování, stres, zapaření, prodělaná střevní chřipka
  • Uzdravení na fyzické úrovni: Přestat se ládovat chemií a dát si tak měsíční očistnou kůru, ve které vynecháme veškeré cukry a to i ty, co se nacházejí v ovoci, bílé pečivo a těstoviny, kvasnice, kvásek, houby, plísňové sýry, alkohol a veškerá sladká pití.. Vhodné jsou luštěniny, zelenina, jogurty s probiokulturou ( kterou si můžete dopřát i vpodobě doplňků ) a samozřejmě česnek ( slyšela jsem i o vnitřní aplikaci, ale nemám ozkoušeno ). Vhodné jsou i tyto doplňky: extract z grepových semínek, Gynex (Energy), Intocel (Diochi) Není dobrá přílišná hygiena, voda dráždí. Ke zklidnění je dobré oplachovat okolí pochvy vlastní močí (opravdu pomáhá!). Lze aplikovat i jogurt ( samozřejmě bez příchutě ).
  • Příčiny na úrovni psychické: Pokud máte mykózu bez zjevné příčiny (viz nahoře ), je potřeba se zamyslet nad jinými mnohem jemnějšími a "skrytými" příčinami. Co nám nemoc chce naznačit? Ve které oblasti života jdeme proti sobě a způsobujeme si tak disharmonii? Jsem zastáncem názoru, že nemoci nikde nechytáme, nýbrž si je sami vytváříme. Nemoc je komunikace našeho těla..vyjádření, že bychom něco měli změnit a opět nastolit rovnováhu. Více o tomto v samostatném článku:)
  • Léčení na úrovni psychické: Zamyslelte se o Vašem vztahu k sobě a k partnerovi. Pokud jste nespokojená, tak co je příčinou této nespokojenosti. Cítíte se svém ženském těle dobře a vážíte si ho? Najděte a uvolňete negativní vzorce spojené s vztahem ke svému ženství a k partnerovi.
    Jste to Vy, kdo se může vyléčit.. hledejte, pečujte o sebe a mějte se rádi.
    Vaše tělo Vás bude podporovat a uvidíte, že i okolí se přidá :)
    Přeji úspěšné léčení.

Zde můžete psát...

Diskusní téma: Mykóza a její alternativní léčba

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek