Muž a žena ve vztahu - část 1 Očekávání

Tento článek píši opět z vlastní zkušenosti, co jsem si sama prožila a k čemu jsem dospěla.
Jsem si jistá, že jak se mé poznání bude prohlubovat, tak možná i tento článek bude potřebovat lehce pozměnit..
to je holt život :)

Jen na úvod toto píši z pozice ženy, která je ve vztahu s jedním mužem již jedenáctý rok. Zatím je to čistě o nás dvou a teprve
až poslední dobou začínám cítit, že jsem již připravená na mateřství.. ale o tom zase jindy..
Teď se pojďme podívat na muže a ženu jako takové a jejich vztah.

První věc, kterou musíme pochopit, chceme-li mít fungující vztah, je, že muž a žena jsou prostě jiní. Tak to je.
My jako ženy nemůžeme plně pochopit veškeré jednání a smýšlení muže, stejně je to i naopak.

Klasické překážky žen ve vztahu:

OČEKÁVÁNÍ
Z očekávání vznikají problémy tak všeobecně. My ženy to ale ohledně vztahů umíme výborně.
Začíná totiž ještě předtím, než se vůbec do nějakého vztahu pustíme. Už víme, jak náš ideální muž bude vypadat.
Jaké bude mít vlastnosti, jak nás bude milovat, na rukou nosit atd.. Každá má představu jinou, ale jako dívky
rády trávíme čas probíráním ideálních kluků. Pěkné, nicméně je to lehce nereálné :)
Pokud si muže vybíráme na základě nějakých svývh kritérií, pak dříve nebo později náš vztah padne.
Ideální muž prostě neexistuje a i kdyby měl vše, co jsme chtěly, tak bude mít i něco navíc.. a to něco nám rychle začne vadit.
Zde rada, kterou bych opět mohla dát na jakoukoliv situaci: Řiďte se tím, co Vám říká srdce.
Pokud muže opravdu milujete, přijmete ho se vším všudy. Pak teprve se může na tom začít pracovat. Bez přijetí to ale nefunguje. Takové přijetí není jednoduché a ani nemusí být příjemné. Může to být ale start do nového začátku, dojde k prohloubení vztahu a ke většímu poznání.
Očekávání se ale nevztahují jen na osobu našeho partnera, ale i na činnost v každodenním životě.
Zde se začíná ukazovat, že žena a muž fungují odlišně. Žena je citová, intuitivní a vysoce citlivá bytost. Jste někde se svou kamarádkou a stačí se Vám podívat na její výraz a slov není potřeba. Přijdete někam a aniž víte, co se děje, poznáte hustou
atmosféru a hned přizpůsobíte své jednání.. Toto spadá pod ženský archetyp a nutno si uvědomit, že muž toto nemá ( záleží samozřejmě také na tom nakolik má muž aktivní a vědomou svou vnitřní ženu ).
Stejné je to s našimi přáními a potřebami. Protože nám stačí kouknou a vidíme, tak si myslíme, že protějšek to má tak stejně a proto není nutné si o něco říct..Je to tak zjevné, že na to prostě musí přijít sám! A kdepak.. Můžeme pouštět signály do haleleuja, ale pokud je přijímač nechytá, je to k ničemu.
Klasická situace je tedy taková, že něco chceme, ale neřekneme to, štve nás, že to druhý nevidí.. a tak bubláme a bubláme
a při první příležitosti přeteče pohár naší trpělivosti kvůli uplné maličkosti a hádka je na světě.. Začneme vyčítat a partner neví, která bije. Pokud je bdělý, dojde mu, co se děje a vše se  vysvětlí. Pokud bdělý není, tak se rychle chytne vlny emocí a už to jede. Pokud nám ovšem nedochází, že příčinou jsou naše domněnky a očekávání, tak se motáme v bludném kruhu a trápíme se. V tomto bodě je dobré se zastavit a zeptat se sebe, zda-li svého partnera stále milujeme a pokud si odpovíme, že ano,
pak je třeba začít situaci řešit. Dobré je si pořádně popovídat. Říct svému protějšku o svých pocitech, co jak vnímáte a co byste rády. Často to bývá pro muže veliké překvapení, protože to do té doby netušil. Je dobré, aby i on Vám na oplátku řekl, co by rád a co mu vadí. Muži potřebují věci pochopit.
Pokud vše bylo řečeno a řádně pochopeno, pak dalším krokem je realizace. Někdy se sice mluví, ale nekoná a to se potom těžko něco mění. Uvědomte si, že vyčítáním zapříčiníte to, že se muž naopak kousne a může i začít dělat věci naschvál.
Je to jeho způsob vyjádření a obrany. Nikdo se necítí dobře, pokud je mu něco vyčítáno a každý na to reaguje jinak.
Nemůžete se snažit jeden druhého změnit. Pokud nefunguje domluva, pak začněte aktivně se změnou Vy. Budete tak toho druhého inspirovat bez toho, abyste mu něco nutili a to bývá naprosto nejideálnější :)