Komyo reiki

Pokud Vás zajímá reiki a její japonská linie, zde je pár informací.
Předávám zde svůj náhled a zkušenost, pokud Vás zajímají podrobnější informace, na internetu je toho spoustu :)
Protože raději než slovo mistr reiki, používám slovo učitel,  budu používat v textech japonský výraz sensei.

Něco málo o historii reiki
Zakladatelem reiki je Mikao Usui. Při meditaci na hoře Kurama dosáhnul osvícení a společně s ním získal i dar léčení.
Protože chtěl sdílet a předávat tento dar, založil společnost Usui Reiki Ryoho Gakkai. Reiki předával pomocí tzv. naladění (reiju), kterému říkáme zasvěcení. Do západního světa se reiki dostalo přes paní Hawayo Takatu. Hawayo Takata se přijela do Japonska vyléčit z těžké nemoci a pan Hayashi Chujiro, který dostal od Usui senseie Shinpiden ( mistrovský stupeň ) jí poté, co se vyléčila a rok u něj studovala, rovněž předal Shinpiden. Paní Takata založila na Hawai reiki kliniku a tam zaučila 22 učitelů (mistrů ) reiki. Tímto způsobem se reiki přes Hawai dostalo do celého světa. Samozřejmě každý učitel si přidal něco svého a něco zase vynechal, takže podoba dnešního reiki je odlišná od původního učení. V průběhu času vzniklo mnoho odvětví a reiki se začalo kombinovat s různými jinými technikami a nabalilo se na něj spousta mýtů. Neříkám, že to je špatně, díky tomu dnes o reiki ví ohromná spousta lidí a také ho spousta lidí používá.
Když se podíváte na internet, najdete spoustu různých kurzů a seminářů reiki. Pokud nemáte v rodině známého, který Vám může reiki předat, tak jdete k cizímu člověku o kterém nic nevíte, nevíte, kdo byl jeho učitel a když se ho zeptáte, kdo byl učitel jeho učitele, tak to většinou také neví. To je nevýhodou západního stylu reiki.


   Usui Mikao                      Hayashi Chujiro                     Hawayo Takata

Kdo je Hyakuten Inamoto a co je to Komyo Reiki Kai
Komyo Reiki Kai je sdružení založené japoncem jménem Hyakuten Inamoto.
Inamoto sensei je buddhistický mnich, který se věnuje reiki. Založil mezinárodní organizaci, která se jmenuje Komyo Reiki Kai.
Komyo je božské světlo nebo také osvícení
Reiki je vesmírná energie
Kai je skupina nebo společnost

Inamoto sensei se učil od Chiyoko Yamaguchi, která byla přímou žačkou Hayashi senseie.
V roce 1998 založil Komyo Reiki Kai a začal vyučovat. Inamoto sensei se v učení vrací k principům Usuiho reiki, soustředí se nejen na léčení těla, ale hlavně duše a ducha.Usui sensei byl přesvědčen, že pokud se zotavíme na duševní a duchovní úrovni, tělo se přirozeně zotaví samo. Inamoto sensei je stejného názoru a proto klade důraz na duchovní cestu, cestu k osvícení.

Komyo reiki je jedoduchý systém. Je to reiki ve své podstatě bez jakýchkoliv zbytečností nebo složitostí. Jde pouze o to pokládat ruce, odevzdat se energii reiki a být tady a teď.  Jak jednoduché a přesto s tím máme problém :)

Stupně v Komyo reiki:
Shoden -  soustředí se dovnitř na léčení sebe a rodiny, přátel pomocí dotyku rukou
Chuden -  soustředí se ven na léčení známých a posílání na dálku
Okuden - prohlubuje pochopení reiki a vnitřní růst - budoucí učitelé reiki
Shinpiden - pro učitele reiki

Linie Komyo reiki: Usui Mikao - Hayashi Chujiro - Yamaguchi Chiyoko - Hyakuten Inamoto

Pokud Vás zaujalo japonské reiki, máte jedinečnou příležitost setkat se a nechat se zasvětit přímo zakladatelem Komyo reiki Kai, Inamoto senseiem, který přijede na podzim do Prahy. Více na novinkách: www.tanka.cz/news/kurzy-reiki-s-japonskym-ucitelem-/
nebo na stránkách facebooku: www.komyoreikikai.cz

  Hyakuten Inamoto
 

Zde můžete psát...